Svetovni dan Zemlje

24. 04. 2024

Ker smo vsi del našega planeta in je geslo letošnjega svetovnega dneva Zemlje – Planet proti plastiki. Poziva k zmanjšanju uporabe plastike v dobro zdravja ljudi in planeta. Med zahtevami je tako 60-odstotno zmanjšanje proizvodnje plastike do leta 2040 s končnim ciljem zagotoviti prihodnost brez plastike za prihodnje generacije. V našem vrtcu smo se veliko pogovarjali o skrbi za okolje in naš planet. Ogledali smo si poučne slikanice, risanke za otroke kako skrbimo za naravo, ohranjanje čiste vode.

Kot eko vrtec skozi celo leto skrbno ločujemo odpadke se trudimo, da bi zavrgli čim manj plastike, hrane, pazimo da ne onesnažujemo okolja, sadimo rastline, pazimo, da po nepotrebnem ne trošimo električne energije in vode.

Dejavnosti, s katerimi smo utrjevali skrb za naš planet:

  • Zemljo smo uporabili za razvijanje fina motorike, saj smo s prstjo rokovali ter jo na koncu dali v lončke, v katere smo posadili semena sončnic.
  • Le medsebojno, iskreno in nesebično spodbujanje bo ohranjalo zdrave nas in našo ljubo Zemljo.

Zdaj smo tu. Naredimo kar zmoremo, da bo našim zanamcem še kaj ostalo oziroma, da jim bo celo lepše!

Urška Škrabe

Dostopnost