DEJAVNOSTI  V VRTCU PREBOLD OB EVROPSKEM TEDNU MOBILNOSTI (16. 9.-20. 9. 2024)

3. 10. 2024

Vrtec Prebold se je pridružil izvajanju dejavnosti ob ETM. V projekt so bili vključeni  oddelki od 06 do 13 (starost otrok 3-6 let). Tekom tedna smo izvajali različne dejavnosti:

• šteli smo promet in v pripravljeno razpredelnico označili, katero vozilo se je peljalo mimo nas, ter na podlagi tega doumevali, koliko je tistih, ki so prijazni za okolje, in koliko tistih, ki okolju niso prijazni.
  • Vadbena ura je bila prilagojena obravnavani temi, zato so otroci s trikolesniki, poganjalci ali pa s kolesi premagovali pripravljen poligon.
  • Vsakodnevno smo se pogovarjali o tem, s čim so otroci prihajali v vrtce, in na podlagi tega so si izbrali barvni krog ter ga prilepili na pripravljen plakat. S tem smo drug drugega spodbujali, da se je čim več otrok odločilo v vrtec priti peš ali pa s kolesom.
  • Imeli smo tudi nekaj dejavnosti, kjer so otroci reševali pripravljene delovne liste.
  • Seveda pa smo za uvodno motivacijo prebrali že tradicionalno zgodbo o Belem zajčku, se o tem pogovarjali ter likovno poustvarjali. Vsak otrok je izbral, ali bo naslikal belega ali pa sivega zajčka.
  • Spoznavanje pomene besed (prevozna sredstva, onesnaževanje, mobilnost …).
  • Otroci spoznavajo skozi igro prometne znake, prevozna sredstva in pravila v prometu.
  • Delovni list grafomotorične vaje – igra BELI ZAJČEK.
  • Likovna dejavnost – trganka, sivi kožuščki zajčkov.
  • Zajčku pomagamo do belega kožuščka.
  • Reševanje ugank o prometu.
  • Prebiranje različnih deklamacij o prometu.
  • Izdelava plakata: ZELENI PROMET.
  • Ogled poučnega risanega filma z naslovom: Lepši svet – PROMET.
  • Igrali smo se  igro, kjer so otroci naštevali prevozna sredstva, ki onesnažujejo okolje, hkrati pa smo se ob vsakem odgovoru gibali.
  • Sprehodi po kraju in spoznavanje pešpoti, pravila in bonton v prometu.
  • Obisk gozda in iskanje »Belega zajčka«.

Zapisala koordinatorica Valentina Vogrinc