Vesli december v vrtcu Prebold

Vesli december v vrtcu Prebold

December je poseben mesec. Mesec, ko vsi najdemo otroka v sebi in se veselimo drobnih presenečenj, sladkih radosti, malih skrivnosti. Zadnji dan v novembru smo vzgojiteljice vrtca Prebold otrokom pripravile presenečenje; okrasili smo vrtec, pričarali pravljični kotiček v večnamenskem prostoru, ter pri vstopu v vrtec je otroke kot starše pričakala »Škratkova dežela«. Otroke smo popeljali v pravljično-ustvarjalni svet.
S pestro praznično ponudbo smo omogočili, da vsak otrok najde nekaj zase, se izrazi tako, kot želi in zmore. Ustvarjali smo voščilnice, okraske za smrečico, okrasili igralnice ter oglasne deske. Sodelovali so otroci prvega in drugega starostnega obdobja. Hkrati smo otrokom omogočili doživljanje veselja, zadovoljstva, toplino, pozitivna čustva v medsebojnih odnosih ter doživljaje prijateljstva med vrstniki in odraslimi, ter da so začutili povezanost prazničnega vrtca in doma. Z božičnimi pravljicami smo potovali skozi decembrske dni. Ustvarjali po vsebini pravljic na temo zima in prazničnih dnI ter prepevali in rajali. Ogledali smo si gledališko predstavo, ki sta jo pripravili vzgojiteljici Manja Petrovec in Mateja Platovšek z naslovom Obisk za medveda in gledališko predstavo v okviru abonmaja Zimska pravljica (Teater za vse). V vsej skrivnosti in dogajanju v mesecu decembru nas je obiskal dobri mož dedek Mraz, ki je obdaril vse otroke vrtca in tiste, ki ga (še) ne obiskujejo. Ob koncu vsega dogajanja smo ob koncu meseca popestrili popoldne še s pohodom z lučko, kjer smo pričarali pravljični konec meseca v objemu pravljičnih junakov škratov in vilink. Tako smo zadnji četrtek pred novoletnimi počitnicami skupaj z otroki in starši razveselili vaščane in starostnike doma Prebold s pesmijo in hkrati zaključili pravljični pohod pri vrtcu, kjer so se otroci in starši posladkali s piškoti in čajem.
Vsi zaposleni vrtca Prebold in otroci vrtca vam želimo srečno, predvsem zdravo in uspešno leto 2023.

Urška Škrabe, vzgojiteljica