Teden brez sodobnih igrač v vrtcu

Igra nekoč in danes

V vrtcu Prebold je od 2. 11. 2021 do 15. 11. 2021, potekal projekt “Igra nekoč in danes“. Vsak oddelek je izdelal igro oz. igračo iz naravnih materialov.

V prvem tednu smo imeli čas, da pripravimo materiale in izdelke po lastnih idejah, ter s tem pokažemo posebnosti in specifiko otroške domišljije in kreativnosti.

V drugem tednu smo v predprostoru telovadnice naredili skupno razstavo z naslovom »Igra nekoč in danes«. Nastala je pisana paleta različnih izdelkov. Na ogled so bile ponujene enostavne igrače prvega starostnega obdobja in do malo zahtevnejših in kompleksnejših iger starejših predšolskih otrok.

Igre in igrače bomo po končani razstavi lahko uporabili v oddelkih in tako dobili izkušnje, kako je igra potekala v časih, ko še trgovska ekonomija ni ponujala sodobnih vrst igrač.

Koordinatorka razstave: Mateja Siter