Teden požarne varnosti v vrtcu

NA POMOČ! Potres, gori in kaj vse se lahko še zraven zgodi

Da nesreča nikoli ne počiva, vedo tudi otroci našega vrtca. Skozi čas, ki ga preživijo v vrtcu se preventivno pripravljajo na takšne in drugačne nesreče. Kaj storiti, če se zasliši alarm, kam se je potrebno umakniti, kako poskrbeti za morebitne ponesrečence. Še posebej zanimivo je bilo v oktobru, ko smo podrobneje spoznali delo in poslanstvo gasilcev in reševalcev. Obisk gasilcev in ogled gasilnega doma Gasilske zveze Prebold, kjer vsako leto opazimo kakšno novo pridobitev, je otrokom še posebej v veselje. Na nivoju celotnega vrtca smo izvedli vajo evakuacije, ki je bila zelo uspešno izvedena.  Otrokom so bile predstavljene dejavnosti prostovoljnih gasilcev, gasilcev na intervencijah in bolničarke.
Obogatitveni program Mladi gasilci nudi otrokom skozi celo šolsko leto pester izbor aktivnosti in pridobivanja znanja o pojavu naravnih in drugih nesreč, kakor tudi koristna znanja v odnosu do okolja in varno preživetega otroštva.

Darinka Plaskan