Teden kulture v vrtcu Prebold

Čeprav smo se ponovnega odprtja vrtca vsi zelo razveselili, smo zaradi epidemije še vedno prikrajšani za medsebojna druženja.

Oddelki smo organizirani v tako imenovanih »mehurčkih«, kjer so se kljub razmeram v prvem tednu februarja začele odvijati vsebine namenjene slovenskemu kulturnemu prazniku.

Starejši predšolski otroci so podrobneje spoznali pesnika Franceta Prešerna, prebirali Povodnega moža, si ogledali balado v obliki risanega filma na You Tubu, ter upodobili pesnika v 3D likovni tehniki.

Namesto obiska v občinski knjižnici, so obiskali vrtčevsko knjižnico, kjer smo prebirali kratke deklamacije.

Seznanili so se tudi s slovenskimi simboli in z nekaterimi znamenitostmi, ki so značilne za določene pokrajine.

Poleg tradicionalne slovenske hrane so spoznali narodno nošo in nekatere običaje povezane z njimi.

Zaključek tedna smo tokrat izvedli s kratkim kulturnim programom kar v oddelku, kjer so se otroci zavrteli ob zvokih narodno-zabavne glasbe.

Magda Motoh, vzgojiteljica