Svetovni dan hrane 2020 v vrtcu Prebold

Epidemija Covid-19 je pomembno zaznamovala leto 2020 in nas spomnila na to, da hrane nimamo za samoumevno. Hrana ni le nujna za naše preživetje, temveč je tudi del naše kulture in tradicije.

Vsako leto v oktobru v našem vrtcu obeležimo Svetovni dan hrane. Letošnje geslo je z naslovom »Gojimo, hranimo, ohranjajmo. Skupaj.«

Aktivnosti na to temo so se odvijale v času od 16. 10. do 23. 10. 2020.

Otroci so v teh dneh spoznavali predvsem kako pomembna je lokalna oskrba s hrano ter kako »zdrava hrana« vpliva na naše telo in zdravje.

Vsak dan so spoznavali različne vrste sadja, zelenjave, mlečne in mesne izdelke ter se seznanili o njihovi pridelavi. V ta namen si je vsak otrok izdelal svojo prvo knjižico o zdravi hrani. V knjižico so risali, lepili in beležili vsakodnevna nova spoznanja.

Projekt smo zaključili s sadno – zelenjavnimi krožniki, katere so otroci dekorativno oblikovali po svoji domišljiji.

Avtorji knjižic otroci oddelka 13

Mentorici: vzg. Magda B. Motoh in pom. vzg. Matejka Končina