TEDEN OTROKA POD GESLOM ODGOVOR JE POGOVOR V VRTCU PREBOLD S PRIJATELJEM KALIČOPKOM

Teden otroka je letos potekal med 5.10.2020 in 9. 10. 2020 pod geslom ODGOVOR JE POGOVOR.

V vrtcu Prebold smo ga obeležili s prijateljem Kaličopkom in Mojco (pripravljeno s strani vzgojiteljice Nuše Lilije), ki sta nas spremljala skozi celoten teden. Za otroke smo organizirali pester program, želeli smo jim nameniti čim več otroškega veselja, druženja z vrstniki, zabave in možnosti, da včasih gremo po svoje. Pripravili smo nabor aktivnosti, kot so ustvarjalne delavnice, aktivnosti na prostem, Živ žav s Kaličopkom in Mojco, igre s sovrstniki, katera je ključna za čustveni in socialni razvoj. Kajti zavedamo se, da je vrtec pomemben življenjski prostor, kjer se dogajajo zanimivi, razburljivi, pravljični, pa tudi čisto realistični dogodki.

Prvi dan smo spoznali Kaličopka in Mojco ter seznanili otroke o dogodkih celega tedna. Kaličopko je bil zelo aktiven, saj je v enem dnevu nagovoril in se predstavil vsem otrokom v vrtcu in jih spodbudil, da se naučijo pesmico s plesom PA-PA PALAČINKE in njegovo najljubšo pesem OLE MAJOLE. Odšli smo na pohod v gozd s Kaličopkom, nabirali jesenske plodove, opazovali moč narave – barve jeseni in se naužili svežega zraka. Veliko smo ustvarjali in se igrali ter komaj čakali, da pride dan D  – ŽIV ŽAV s Kaličopkom. Ta dan je bil poln otroškega veselja, druženja z vrstniki. Spremljal nas je Kaličopko in tržnica polna dobrot. Za četrtkovo dopoldne so otroci ustvarjali Kaličopkove žetone, ki so bili sredstvo za plačilo. Otroci so z žetončki rokovali in z določenim simbolom na žetončku pridobili željeno dobroto – sadje, čaj, kokice ali palačinko. Prepevali in plesali smo ob Kaličopkovi glasbi. Zadnji dan je bil prav poseben. Odpravili smo se na nevsakdanji sprehod, kjer nam je bil cilj – nekomu polepšati dan s pozdravom in pesmijo. Geslo »Odgovor je pogovor« smo zaključili z namenom vsakdanjega življenja. Zato ne pozabite na dobra dela in ljubezen, ter na zadovoljstvo, ki je magična svetilka.

Pripravile: Urška Škrabe, Manja Petrovec, Ksenija Doler